اجاره آپارتمان مبله در تهران

اجاره آپارتمان مبله در محله سنگلج

اجاره آپارتمان مبله در تهران
اجاره آپارتمان مبله در حسن آباد
اردیبهشت ۳۰, ۱۳۹۶
اجاره آپارتمان مبله در تهران
اجاره آپارتمان مبله در شاه عبدالعظیم
خرداد ۴, ۱۳۹۶

اجاره آپارتمان مبله در محله سنگلج

اجاره آپارتمان مبله در تهران

باسلام خدمت شما بازدیدکنندگان عزیز وب سایت نظام مبله، در خدمت شماهستیم امروز با معرفی یکی دیگر از محله های قدیمی و توریسم پذیر و همچنین جذاب تهران. اینبار محله سنگلج را بررسی خواهیم کرد.

محله ی سنگلج یکی از محله های بسیار قدیمی در تهران میباشد. این محله در ضلع جنوبی پارک شهر تهران قرار دارد. این پارک که یکی از پارکهای قدیمی و بسیار زیبای تهران میباشد در منطقه ۱۲ تهران و در خیابان خیام واق شده است. هر ساله توریستهای بسیاری ابتدا با اجاره آپارتمان مبله در تهران یک سرپناه برای خود پیدا کرده و سپس به دید و بازدید از این پارک بسیار زیبا میپردازند.

یکی از برترین جاذبه های این محل سالن تئاتر بسیار قدیمی و زیبایی است که در این محله قرار دارد و از گذشته های بسیار دور مردم هنر دوست و بازیگران تئاتر قدیمی در این محل بوده است. این سالن تئاتر امروزه نیز میزبان بسیاری از علاقه مندان به این هنر بسیار دوست داشتنی نیز میباشد.

 

اجاره آپارتمان مبله در تهران

 

تاریخچه ای از اجاره آپارتمان مبله در تهران

همانگونه که گفته شد این محله یکی از قدیمی ترین محله های تهران میباشد و از غرب ارگ سلطنتی تهران تا خیابان وحدت اسلامی و از شرق تا خیابان وحدت اسلامی امتداد پیدا کرده است. بسیاری از دروازه های قدیمی تهران از جمله دروازه قزوین، دروازه محمدیه و بازارچه قوام الدوله در این منطقه قرار دارد. اکثریت محله ی سنگلج را مسلمانان قدیمی این محل تشکیل میدهد از این رو از گذشته تا کنون تکیه ها و دسته های عزاداری بسیاری در محل به وجود آمده است.

از جمله معروفترین این تکایا تکیه قورخانه میباشد. به دلیل تعدد بسیار زیاد این تکایا در محله سنگلج، بسیاری از توریستهای کشورهای اسلامی که به ایران سفر میکنند علاقه ی بسیاری به اجاره آپارتمان مبله در این منطقه دارند.

این محله ی قدیمی و زیبای تهران در اواخر دوران حکومت رضاشاه پهلوی و در اوایل جنگ جهانی دوم رو به ویرانی نهاد و با ورود متفقین به تهران محله سنگلج بطور تمام و کمال ویران شد به طوری که به یک محله کاملا متروکه و بدون سکنه مبدل گردید. در این محل سه قطعه چاه به کوشش مردم محله حفر گردید که همین باعث رونق کشاورزی و بازگشت سکنه پس از خروج متفقین از تهران گردید.

 

محله سنگلج به دلیل قدیمی بودن همواره زادگاه افراد بسیار مشهور و سرشناس ایرانی نیر بوده است. اگر بخواهیم به تعدادی از این افراد مشهور اشاره کنیم میتوان به نامهایی چون شیخ فضا الله نوری، میرزا عبدالکریم وزیر، میرزا هدایت الله وزیر و آقا حسین نجم آبادی اشاره کرد.
با توجه به تمامی گفته های ما در این پست میتوان نتیجه گرفت محله سنگلج میتواند به یکی از محله های توریست پذیر و جذاب برای اجاره آپارتمان مبله در تهران تبدیل شود.

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *