اجاره آپارتمان مبله در تهران

اجاره آپارتمان مبله در شاه عبدالعظیم

اجاره آپارتمان مبله در تهران
اجاره آپارتمان مبله در محله سنگلج
خرداد ۲, ۱۳۹۶
اجاره آپارتمان مبله در تهران
اجاره آپارتمان مبله در تجریش
خرداد ۱۰, ۱۳۹۶

اجاره آپارتمان مبله در شاه عبدالعظیم

اجاره آپارتمان مبله در تهران

با سلام خدمت کاربران عزیز و بازدیدکنندگان گرامی وب سایت نظام مبله. باشماییم با یکی دیگر از تاپیکهای سفارشی ما در این سایت. امروز بحث ما پیرامون اجاره آپارتمان مبله در تهران خواهد بود، پس دوستان علاقه مند به این مطالب درخواست میشود که تا انتها باما همراه باشید.

شاه عبدلعظیم که در گویش عامیانه مردم محلی این مناطق به شابدالعظیم حسنی معروف است از نوادگاه امام حسن امام سوم شیعیان میباشد. این منطقه بسیار پر رفت و آمد و زائرخیز در شهر ری در جنوب تهران واقع شده است. این آرامگاه و  مکان دیدنی در سال ۱۳۳۰ در جمله آثار ملی ایران به ثبت رسیده است.

همانطور که گفتیم این شهر علاوه بر مذهبی بودن دارای پیشینه تاریخی پرباری نیز میباشد. بنای ابتدایی آرامگاه شاه عبدالعظیم حسنی را پسر زید علوی در نیمه دوم قرن سوم بنا نهاد. درب ورودی این بنا در سمت شمال شرقی آن واقع شده است. در همین سمت نیز یک آپارتمان مبله وجود دارد که جهت رفته حال زائران حرم در نظر گرفته شده است. بنای این آرامگاه زیبایی های خاص دیگری که مخصوص خود آن است را دارد که از جمله آن در محل دفن بنای چهارگوشی است که حدود هشت متر از سطح زمین فاصله دارد و پیکر مطهر حضرت عبدالعظیم حسنی در این قسمت به خاک سپرده شده است.

 

اجاره آپارتمان مبله در تهران

 

بازار شاه عبدالعظیم یکی از دیدنی ترین و پر رفت آمد ترین بازارهای جنوب شهر تهران میباشد. کسبه این بازار که از گذشته به شغل پارچه فروشی، فرش فروشی، لباس فروشی و فروش ادویه جات مشغول و معروف بودند، امروزه با گذشت چندین سال از آن دوران و پس از گذشتن از دوران پسابرجام به شغل های دیگری که درآمد چندین برابر را برای آنها به همراه داشته باشد روی آورده اند. یکی از این شغل های پر درآمد که به تازگی وارد بازار کسب و کار شده است اجاره آپارتمان مبله در تهران میباشد.

دلیل محبوبیت این شغل نیز دردسر کمتر نسبت به بازار و ورود و خروج جنس و همچنین دردسرهای معمول بازار کسب و کار میباشد.

 

 

 

شاه عبدالعظیم حسنی پس از گذشت سالهای متمادی از دعوت مردم به حق و حقیقت، باعث خشم خلیفه ی آن زمان شد و مجبور به گریختن به سمت شهر ری گردید. یکی از شیعیان نزدیک حضرت در سرداب خانه اش ( در گذشته چون یخچال در خانه ها وجود نداشت از زیر زمین برای خنک نگه داشتن مواد غذایی استفاده میکردند که به آن سرداب گویند. ) به وی پناه داد.

وی در همان سرداب خانه که مانند آپارتمان مبله برایش بود روزها را روزه میگرفت و شبها را به خواندن نماز شب و عبادت مشغول بود تا اینکه پس از گذشت چندین سال بر اثر بیماری دار فانی را وداع گفت.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *