اجاره آپارتمان مبله در تهران

اجاره آپارتمان مبله در تهران
اجاره آپارتمان مبله در شهرک آپادانا
خرداد ۲۷, ۱۳۹۶
اجاره آپارتمان مبله در تهران
اجاره آپارتمان مبله در لویزان
تیر ۲۹, ۱۳۹۶

اجاره آپارتمان مبله در قلهک

اجاره آپارتمان مبله در تهران

با سلام خدمت شما بازدیدکنندگان عزیز وب سایت نظام مبله. باشماییم با یکی دیگر از پستهای آموزشی در خصوص اجاره آپارتمان مبله در تهران و اینبار محله قلهک را بررسی خواهیم کرد و از شما عزیزان دعوت به عمل می آوریم که تا پایان این پست مارا همراهی نمایید.

قلهک یکی از محله های قدیمی تهران میباشد و امروزه طبق تقسیم بندی های شهرداری تهران، در منطقه ۳ شهر تهران واقع شده است. این منطقه یکی از مناطق وسیع تهران به حساب می آید بطوری که ابتدای آن از خیابان آغاز و از خاور به دروس و در قسمت شمالی این محل به باغ سفارت بریتانیا ختم میشود. یکی از خیابانهای معروف و پر رفت آمد قلهک و دروس، خیابان یخچال میباشد. این خیابان امروزه به یکی از محل های اصلی جهت اجاره آپارتمان مبله در تهران تبدیل شده است. گفتنی است در این منطقه چندین رشته قنات از گذشته تا به امروز وجود داشته است که تعدادی از آنها نیز امروزه فعال میباشد.

این منطقه در گذشته چنین رفت و آمد و وسعت امروز را نداشت و در آن دوره به این محل گوچه سجاد میگفتند و پیش از اینکه این نام را برای این منطقه انتخاب کنند به کوچه ده معروف بوده است. قلهک در گذشته ای نه چندان دور از آبادیهای منطقه شمیران محسوب میشده است.

آپارتمان مبله

آپارتمان مبله

 

قلهک در سال ۱۲۵۱ هجری قمری و در دوران سلطنت محمدشاه قاجار در سلسله قاجاریه تمامی امتیازات املاک تجاری، آپارتمان مبله، زمین ها و … به دولتهای روسیه و بریتانیا واگذار شد. دولت بریتانیا در باغهایی که به آنها واگذاز شده بود تغییرات گشتره ای داد. از جمله سفارت بریتانیای کبیر را در این منطقه تاسیس کردند و همچنین برای خود باغ تابستانی بنا نهادند که در هنگام تعطیلات از آن استفاده نمایند.

این امتیاز ننگین واگذازی زمینهای قلهک به دولتهای روس و انگلیس تا سال ۱۳۳۰ و تا زمان حکومت رضاشاه پهلوی باقی ماند و پس از آن این اراضی از آنها پس گرفته شد و به تهران که در آن زمین نیمی از وسعت امروزی را داشت الحاق گردید. تمامی این اراضی بجز باغ سفارت بریتانیا پس گرفته شد و به تهران الحاق گشت.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.