اجاره آپارتمان مبله در تهران

اجاره آپارتمان مبله در تهران
اجاره آپارتمان مبله در لویزان
تیر ۲۹, ۱۳۹۶
اجاره آپارتمان مبله در تهران
اجاره آپارتمان مبله در اوین درکه
مرداد ۵, ۱۳۹۶

اجاره آپارتمان مبله در جماران

اجاره آپارتمان مبله در تهران

با سلام خدمت شما بازدیدکنندگان عزیز وب سایت نظام مبله. اینبار با شماییم با یکی دیگر از مطالب آموزشی این وب سایت در خصوص اجاره آپارتمان مبله در تهران و اینبار محله ی جماران را بررسی خواهیم کرد. جماران در ابتدا نام دهکده ای در شمال تهران بوده است و پس از گذشت چندین سال این دهکده به یکی از محله های شلوغ و همچنین لوکس و گران قیمت در منطقه یک شهرداری تهران تبدیل شده است.

جماران نیز مانند قلهک که در پست های قبلی بررسی کردیم در گذشته جزئی از توابع شمیرانات محسوب میشده است. اما امروزه تنها از توابع شهرداری منطقه یک میباشد. این دهکده ی قدیمی در غرب منطقه منظریه و از جنوب به درازشیب از غرب به حصارک و از سمت شرق به امامزاده قاسم که یکی از مناطق زیارتی مهم این بخش است.

از معروفترین خاندانی که در گذشته های دور در این ناحیه زندگی میکردند میتوان به خاندان امام جمارانی اشاره کرد که از میان این خاندان اصیل جمارانی سیدمهدی جمارانی از قدیمیترین و شناخته شده ترین افرادی است که در این منطقه زندگی کرده است. در گذشته شغل افرادی که در این ناحیه زندگی میکردند روحانیت و طلبگی بوده است و به ندرت نیز شغل هایی مانند کشاورزی در این منطقه دیده مشده. اما امروزه با رواج شهر نشینی در این ناحیه این شغل ها از میان رفته و این شغلها جای خود را به اجاره آپارتمان مبله داده است.

همچنین این منطقه ی پر اهمیت محل زندگی امام خمینی بنیان گذار جمهوری اسلامی ایران نیز بوده است و از این جهت اهمیت ویژه ای را دارا میباشد.

این منطقه جزئی از منطقه یک شهرداری تهران است که در دامنه ی زشته کوه البرز قرار گرفته است و ۱۷۰۰ متر از سطح دریا ارتفاع دارد که این خود سبب بهتر شدن آب و هوای این منطقه میگردد و میتوان گفت از نظر آب و هوایی یکی از بهترین مناطق جهت اجاره آپارتمان مبله در تهران میباشد.

 

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *