اجاره آپارتمان مبله در تهران

با سلام و درود بی پایان خدمت شما بازدیدکنندگان گرامی. امروز نیز همانند روزهای گذشته با شماییم با یکی دیگر از تاپیکهای آموزشی وب سایت نظام مبله و اجاره آپارتمان مبله در تهران . از شما دوستان و همراهان عزیز خواهشمندیم تا پایان مارا همراهی نمایید.

تهران پس از گذراندن یک دوران سخت که در قسمتهای گذشته به آن اشاره کردیم وارد مرحله ی جدیدی شد. شاه طهماسب صفوی اول که در آن دوران حکومت مرکزی ایران را در دست داشت، جهت بازدید از اراضی خود وارد تهران شد و پس از بازدید از باغها و اراضی سرسبز تهران همچنین آپارتمان مبله که در تهران قرار داشت، دستور داد تا دور تهران را خندقی بزرگ حفر کنند و این شهر را مرکز خلافت خود قرار داد. شاه طهماسب پس از دارالخلافه قرار دادن شهر تهران برای خود دستور داد تا ساختمانهای عظیم و خانه های بسیار زیادی در تهران بنا کنند. بسیاری از این خانه ها به اجاره آپارتمان مبله در تهران معروف شدند که در آن زمان نیز در بین مردم جامعه رواج ویژه ای داشت.

دارالخلافه بودن تهران تا پایان حکومت شاه طهماسب ادامه پیدا کرد تا اینکه پس از شاه طهماسب کریمخان زند به قدرت رسید و او نیز تهران را مرکز خلافت خود قرار دارد و ۴ سال در تهران حکومت کرد. در این دوره شهر نشینی و گسترش شهر سازی در تهران رونق گرفت و تعداد بسیار زیادی آپارتمان مبله در تهران ساخته شد. در این ۴ سال بدلیل رواج ساخت آپارتمان در تهران شغلهای جدید نیز بوجود آمد که یکی از معروف ترین و پر درآمد ترین آنها در آن زمان اجاره آپارتمان مبله در تهران بود. پس از کریمخان زند آقا محمدخان قاجار به حکومت رسید. لو نیز تهران را به دلیل آبادی و آبادانی که در آن زمان پیدا کرده بود مرکز حکومت خود و پایتخت ایران انتخاب کرد.

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.