اجاره آپارتمان مبله در تهران

قسمت ششم تاریخچه تهران و اجاره آپارتمان مبله در تهران

اجاره آپارتمان مبله در تهران
قسمت پنجم تاریخچه تهران
شهریور ۱۳, ۱۳۹۶
اجاره آپارتمان مبله در تهران
تاریخچه تهران
شهریور ۱۷, ۱۳۹۶

قسمت ششم تاریخچه تهران و اجاره آپارتمان مبله در تهران

اجاره آپارتمان مبله در تهران

باسلام خدمت شما دوستان عزیز و مشتاقان به معرفی تاریخچه ی تهران. در خدمت شما هستیم با بخش پنجم از سلسله پستهای آموزشی وب سایت نظام مبله، لطفا مانند روزهای گذشته ما را همراهی نمایید. تا اینجای کار ۴ سال حکومت ۴ پادشاه و به پایتختی انتخاب کردن تهران را گفتیم.
پس از اتمام پایتختی تهران شهر قزوین به عنوان پایتخت کشور معرفی شد. این خود نقطه شروعی بر آغاز پیشرفت تهران بود زیرا بدلیل انتقال پایتخت قدری فشار ها بر شهر تهران کاسته شد، رفت و آمدها کم شد و در نتیجه ی آن آب و هوای این شهر بهبود یافت و این خود باعث رشد اجاره آپارتمان مبله در تهران شد. در این دوران شاه طهماسب صفوی در ایران حکومت میکرد وی بدلیل آنکه سید حمزه صفوی، جد بزرگ خاندان صفویه در شهر ری و در جوار مرقد مطهر شاه عبدالعظیم دفن بود، بطور گسترده ای بین پایتخت و شهر ری در رفت و آمد بود. از این رو دستور داد تا در اطراف شهر ری آپارتمان مبله به تعداد زیادی بنا کردند تا هم از طریق اجاره آپارتمان مبله در تهران کسب درآمدی داشته باشد و هم هر ساله تعداد بسیار زیادی از مردم که برای بازدید و زیارت به شهر ری سفر میکردند جایی برای ماندن داشته باشند.

همچنین پس از گذشت چند سال، بازهم به دستور شاه طهماسب دور تهران حصاری بنا نهاده شد که طول آن به بیش از ۶ متر میرسید. در ساختمان عظیم برجهای بنا شده در اطراف این دیوار به دستور شاه طهماسب آپارتمان مبله بنا شد تا وی مدتی را جهت استراحت در آنها سپری کند.

پس از انقراض حکومت صفویه، نادر شاه افشار به جای او بر قدرت نشست. به دستور وی تمامی دیوارها و آپارتمان های مبله که از آنها جهت اجاره آپارتمان مبله در تهران استفاده میشد ویران شد و شهر تهران تا حدودی به شکل امروزی تر و نزدیک به شهرهای پیشرفته اروپایی در آن زمان درآمد.

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *