اجاره آپارتمان مبله در تهران

با سلام خدمت شما بازدیدکنندگان عزیز وب سایت نظام مبله. با یکی دیگر از مطالب آموزشی از سلسله مطالب تاریخچه شهر تهران به همراه اجاره آپارتمان مبله در تهران . از شما دعوت میکنیم تا انتهای این مطلب همانند مطالب گذشته مارا همراهی نمایید.

پس از گذشت چندین سال از حکومت کریم خان زند در تهران در سال ۱۲۰۰ هجری ، آغا محمدخان قاجار به قدرت رسید. وی به محض رسیدن به قدرت تهران را دارالخلافه خود معرفی کرد و به پایتختی برگزید. تاریخ شناسان علت انتخاب تهران به عنوان پایتخت توسط اغامحمدخان را پیشرفته بودن این شهر و وجود تعداد زیادی آپارتمان مبله که از آنها برای اجاره آپارتمان مبله در تهران استفاده میشده است و درآمدهای بسیاری را به خزانه ی دولت و در صدر آن رئیس حکومت یعنی شخص پادشاه مملکت واریز میکرد.

بعدها تاریخ شناسان به علل دیگر انتخاب تهران به عنوان پایتخت توسط آغا محمد خان قاجار را کشف کردند که از جمله مهمترین آنها وجود باغات فراوان و اراضی حاصل خیز در اطراف تهران و شهرستان ورامین بود.

پس از ناصر الدین شاه قاجار، فتحعلی شاه قاجار به قدرت رسید. تهران در زمان فتحعلی شاه قاجار به اوج تمدن و پیشرفت خود رسید و بیش از گذشته به سوی آبادانی و غربی گری حرکت کرد. بسیاری از آپارتمانهای مبله در آن زمان به تقلید از کشورهای اروپایی ساخته شد. ار جمعیت شهرنشین تهران در آن زمان اطلاعات دقیقی در دسترس نیست اما به شکل حدودی این جمعیت را بین ۱۰۰ تا ۱۵۰ هزار نفر تخمین میزدند که با وجود غربی گری در این مناطق به تعداد این افرد آپارتمان مبله در تهران قرار داشته است و یا بسیاری بصورت اجاره آپارتمان مبله در تهران سکونت داشته اند.

فتحعلی شاه قاجار بدلیل رشد جمعیت در تهران آن زمان دستور داد تا افرادی برای تهران نقشه ای جدید بکشند که توسط آن نقشه برای حفظ جمعیت خندقهای اطراف تهران را گسترش داد.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.