اجاره آپارتمان مبله در تهران

قسمت نهم تاریخچه اجاره آپارتمان مبله در تهران

قسمت هشتم تاریخچه اجاره آپارتمان مبله در تهران
شهریور ۲۷, ۱۳۹۶
اجاره آپارتمان مبله در تهران
قسمت دهم تاریخچه اجاره آپارتمان مبله در تهران
مهر ۳, ۱۳۹۶

قسمت نهم تاریخچه اجاره آپارتمان مبله در تهران

اجاره آپارتمان مبله در تهران

باسلام. پس از بررسی خطوط حمل و نقلی در تهران و بررسی تاثیران این خطوط حمل و نقل بر اجاره آپارتمان مبله در تهران ، حال نوبت به آن رسیده است که رسوم سنتی و باورهای کهن مردم تهران را بررسی کنیم.

بهتر است ابتدا تهرانی را تصور کنیم که در شمال شهر ری واقع شده است و همانطور که در بخش های پیشین هم گفتیم دارای باغات میوه و فضاهای سرسبز و بسیار زیبا به همراه آب فراوان، چشمه های جوشان و آب و هوایی خوش است. پس از آنکه شهر ری مورد حجوم و حمله ی مغولان قرار گرفت و بسیاری در آن زمان آپارتمان مبله خود را از دست دادند، بسیاری جهت تغییر مکان خود اقدام کردند و به شهرها و روستاهای اطراف شهر ری کوچ کردند.

از جمله مهمترین شهرهایی که این افراد به آنجا کوچ کردند میتوانیم به تهران اشاره نماییم. پس از این کوچ عظیم، جمعیت تهران بطور چشمگیری افزایش پیدا کرد. این جمعیت بسیار زیاد که خیل عظیم آنها مردمان شهر ری بودند نیاز به آب فراوان که در آن زمان به ازدیاد در تهران وجود داشت و غذا به همراه مسکن بودند. عده ای که توان تامین مالی خرید مسکن را داشتند، برای خود و خانواده شان مسکن تهیه کردند ولی تعداد دیگری که توان خرید مسکن را نداشتند به اجاره آپارتمان مبله در تهران روی آوردند و در همان دوران بود که کرایه منزل افزایش چشمگیری پیدا کرد.

تا به این قسمت تهران را دوران صفوی بررسی کردیم. حال پس از فروپاشی صفویان و پس از پایان یافتن این کوچ عظیم به تهران، حکومت افشاریه به روی کار آمدند. این دوران را میتوان به عنوان یک دوران افول برای تهران نامید. افشاریان بخصوص در زمان نادر شاه افشار که مشهد را پایتخت خود انتخاب کرده بود، باعث شد که تهران اهمیت ثانویه نسبت به دوران ماقبل خود پیدا کرده باشد. حکومت افشاریان در سال ۱۲۵۳ در ایران به قدرت رسیدند که در همین دوران بود که باعث کاهش چشمگیر اجاره آپارتمان مبله بخصوص اجاره آپارتمان مبله در تهران شده بود. این دوران تا زمانی ادامه پیدا کرد که میرزا قلی خان فرزند ارشد نادر شاه افشار به قدرت رسید.

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.